"Kuvvetli ani bitişler" Başlıyor... Hazır mıyız? - www.kafanagorehayat.com | www.kafanagorehayat.com

“Kuvvetli ani bitişler” Başlıyor… Hazır mıyız?

Astromah yazdı;

“Merhaba,
2020 yılı, astroloji sevenlerin biraz heyecanla, biraz korkuyla beklediği yıl. 6 Ocak Oğlak Burcu Parçalı Güneş Tutulması 2020’ye hazırlık sınavı diyeceğimiz nitelikte.

Öncelikle son dönemde aldığım bir kararla; yazılarımda teknik terimleri kullanmayarak, bilhassa astroloji bilmeyenlerin kafasında soru işareti bırakmayacak şekilde yazmaya özen gösteriyorum. Burada sizin okuduğunuz her konuyu sabit yıldızlarla, gezegenlerle, asteroitlerle, transneptünyenlerle inceleyip astrolojik anlamını belirledikten sonra, günlük yaşama yansımasını sade bir dille sizlere nakletmeye çaba gösterdiğimi belirtmek isterim.

Şimdi, 6 Ocak’ta gerçekleşecek Güneş tutulması zor enerjilerle geliyor. Etkisi 1 yıldan fazla sürecek ve hepimize akıl tutulması yaşatabilecek kadar kuvvetli ani bitişler yaşatabilir.

Özellikle maddi sorunların büyüyüp açığa çıkabilme, ekonomik nedenlerle yasal kısıtlamalara gidilebilme, bankalarla ilgili sorunlar yaşayabilme, tüm dünyada olmakla beraber özellikle etkisi altındaki ülkelerde silahlı kargaşa yaşanabilme, geçmiş hesapların açılabilme, sulardan gelebilecek felaketlerin tetiklenebilme, hemen her konunun teftişinin yapılabilme, haksızlıkların yasal olarak cezalandırılma potansiyeli ile bir liderin ölümünü görebileceğimiz bir tutulma yaşayacağız.

Zor enerjili bu tutulmada korunma amaçlı olarak; tutulma saatlerinde açık alanda durulmamalı, mümkün olduğunca fazla miktarda gümüş takı takılmalı, auranızı tamamlayan doğal taşınızı biliyorsanız onu yanınızda bulundurmalı, tutulmadan sonra kükürtlü sabun ile yıkanarak arınmaya çalışmalıyız.

Tutulmada direk etki alacaklar; 3-9 Ocak doğumlular, 3-9 Temmuz doğumlular, 3-9 Ekim arası doğumlular, 3-9 Mart arası doğumlular.
Belirli konularda değişim yaşacaklar; 1974-1975 doğumlular, 1981 doğumlular, 1989-1990-1991 doğumlular.

Tutulma parçalı olacağı için, etkisini geniş bir süreye yayabileceğini söyleyebiliriz. Tutulma etkileri, izlenildiği ülkelerde daha fazla hissedilecek, ülkemizden izlenilmiyor. Rusya, Çin, Güney Kore, Kuzey Kore, Japonya, Alaska, Yakutistan, Moğolistan ve çevre ülkelerden seyredilip etkisi o alanlarda daha fazla hissedilecektir.

Şimdi aklımıza şu soru gelebilir, İlahi sistem bize bu zorluğu neden yaşatıyor? Kısaca şöyle açıklamaya çalışayım; Ruhlarımızın tekâmülüne ulaşabilmesi için, üzerindeki kabukların tek tek soyulması, içine saklandığı kendi ördüğümüz duvarlarının yıkılması gerekiyor. Biz ne kadar çok kabuk içine sığınıp, duvarlar arkasına saklanırsak o kadar kendimizi koruduğumuzu sanıyoruz ve yanılıyoruz.
Tasavvufta en sevdiğim sözlerdendir ” Sen çekil ki aradan, şirksiz kalsın Yaradan.” İşte bizlerin yaşadığı her olay aslında bizi öze kavuşturmak için, bizi insani kâmil seviyesine çıkarmak için, ruhumuzu tekamüle ulaştırmak için yaşatılır.

Bu da ancak yaşadıklarımıza verdiğimiz tepkiler ve yaşadıklarımızdan ders alarak ilerleyebilmemiz sayesinde olur. Yani bu enerjiler hepimize aynı akıyor ama hepimiz aynı olayları yaşamıyoruz. Kimilerimiz krizleri fırsata çevirirken, kimilerimiz krizlerle yok olup gidiyoruz.

Tarih boyunca da böyle olmamış mı? Yaşadığımız tutulmaya benzeyen zorlu gökyüzü ile büyük sıkıntılar yaşamıştır insanoğlu, ama her zorlu gökyüzü içinde büyük potansiyellerde taşır bunu unutmayalım. Büyük savaşlarda binlerce insan ölmüş ama büyük komutanlar da çıkarmıştır, büyük felaketlerde doğa yok olmuş ama insanlar manevi dersler de almıştır, büyük krizlerde insanlar aç-işsiz kalmıştır ama büyük firmalar da doğmuştur.

Bilmeliyiz ki yine 2019-2020-2021 yıllarında benzer büyük enerjiler açığa çıkacak, İlahi sistem kendi içindeki zayıfları elimine edecek, bundan kaçınmamız mümkün değil. Fakat bazılarımız önceden ne yapması gerektiğini biliyor.
Oscar Wilde’in dediği gibi

“Hepimiz aynı bataklıkta yaşıyoruz ama bazılarımız yıldızlara bakıyor”.

Astromah. Mahizer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir