Küçük bir çocuk ayrıldı aramızdan... Bize bu güzel şarkısı kaldı! - www.kafanagorehayat.com | www.kafanagorehayat.com

Küçük bir çocuk ayrıldı aramızdan… Bize bu güzel şarkısı kaldı!

26 Kasım 1968’de Adana’nın Yüreğir ilçesinde iyi bir yürek doğdu. Bazı insanlar sadece yürekleriyle yaşarlar… Öyle yaptı. Başarısızlıkları, yanlışları olmadı mı? Olmuş çokkk. Tanıştım, tanıdım. O zaman daha neler yapacağını bilmiyordum, bilseydim sımsıkı sarılırdım… Teşekkürler Haluk Levent.

Elfida… Hep bir aşk şarkısı olduğu düşünüldü.

Evet bir aşk şarkısıydı, insana duyulan aşkın şarkısı.

Haluk Levent anlatıyor;

“Elfida ismi sonradan verilmiş bir isim. Adı Beyzanur kızımızın. 4 yaşlarındayken tanıştım bu kızımızla. Babası Murat Çelik bir emekçiydi. Kızın amansız hastalıkla mücadele için Cerrahpaşa Tıp Fakültesine gidiyordum. Doktorlarla görüşüyordum. Detayları burada anlatmak istemiyorum ama çok uğraştık.

Bir gün doktorların odasındaydım ve doktorlardan biri bana dedi ki: “Haluk Bey, bu kızı gözden çıkartın.” Yanımda da müzisyen arkadaşım Emrah Aydoğdu var. Emrah, “Gözden çıkarılan kadın anlamı Osmanlıca’da Elfida.” dedi. Belki tam birebir anlamı olmuyordu ama bir kavram olarak çok uyuyordu. Tabi biz birbirimize sarılıp ağladık. Gerçekten Beyzanur’u çok seviyordum.

Ve oturdum şarkıyı yazdım. Sevgili Emrah Aydoğdu da elinden geleni yaptı. Sözlerinde düzenlemeleri yaptık ve Ömer Faruk Güney’in de müziği vardı. Bu şekilde Beyzanur’un son günlerinde ona şarkıyı söylüyordum ama kendisi olduğunu bilmiyordu Elfida olarak biliyordu. Tabi küçük bir çocuktu son zamanlarında 8 yaşındaydı.

O dönemde şirketlerim batmış, sözlerdeki
“Omzumda iz bırakma yüküm dünyaya yakın” şunu ifade etmek içindi. Ya zaten dünya kadar batmışım, sıkıntılıyım, Beyzacığım ne olur bari sen gitme demek içindi.

O sözlerdeki “yüzyıllardır sarılmamış kolların” cümlesi, anne ve babası gece gündüz nöbetteydiler. Beyzanur’un kırılganlığından hasta yatağından dolayı sarılamıyorlardı. Gerçekten sarılabildiklerini görmedim.

“Sisliydi kirpiklerin ve gözlerin yağmurlu” sözleri ise Beyzanur’un gerçekten hep yağmurlu gözleri vardı hayata tutunmaya çalışan…

O dönemde hastane personeline Bakırköy’de bir konser verdim. Beyzanur’a iyi baksınlar diye onların gecesine katıldım. O gece evden başka bir yere kaldırılan Beyzanur’u kaybettik. Ardından anne ve babasından rica ettim. Yıllardır Beyzanur’un babasıydınız. Evet kızımızı kaybettik. Lütfen bir çocuk daha yapın dedim. Aradan bir yıl geçti beni aradılar. Haluk Abi bir kız çocuğumuz oluyor. “Adını Elfida koyun.” dedim ve kızları oldu. Adı Elfida. Ablasının ismini taşıyor.”

Daha biz seni tanımıyorken, ilaç parasını denkleştiremeyip, borçlarla yaşattığın babanın ruhuna gitsin yaptığın her güzel iş, Sevgili Haluk Levent.

(Burçak Şenler Sınmaz)

Kıyamam Sana

Küçük bir çocuk ayrıldı aramızdan… Bize bu güzel şarkısı kaldı! için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir