Kıyamet böyle mi olacak Allahım! - www.kafanagorehayat.com | www.kafanagorehayat.com

Kıyamet böyle mi olacak Allahım!

Kalplerdeki sevgisizlik, toplum içindeki savaşlar ya da doğa, hangisi, hangisi kıyametin gerçek sebebidir? Sevgisizlik hepsini tetikleyen mi? Sizce dünya nasıl yok olacak? Kıyameti ellerimizle mi getiriyoruz?

Toplumumuzda anlamamak, anlaşılamamak başladı. Kimse birbirini dinlemiyor, anlamıyor daha da kötüsü anlayamıyor. Ufacık sevgi kırıntıları da bu anlamsızlık içinde yok oluyor.

Çocukluk travmalarımız bizi nasıl insanlar yapıyor? Ne kadar sağlıklı kalabiliyoruz?

Ebeveynlerimiz kendi hayatlarını yaşarken bir çocuğun gelişiminde nelere önem veriyor?

“Seni seviyorum” kendinize göre mi, karşınızdakine göre mi söylenmeli?

Biz gündelik hayatımızda saçma sapan gündemler yaratıp onlarla uğraşırken dünya kıyamete gidiyor. Bu filmdeki gibi bir kriz dönemine hazır mıyız?

İşte bir filmin 2 saat boyunca düşündürdükleri… Hatta daha fazlasını düşündürdü, ülkeler adına, siyaset adına, ekonominin önemi adına, kazandıklarımızın karşılığında dünyayı sona ne kadar yaklaştırdığımız adına… Film bitti. İlk sorum, “Türkiye hazır mısın?” oldu. Bir kaç boyut var duygu ve düşüncelerin verilişinde, insani, toplumsal…sevgi, aşk, mutluluk, huzur…komplo teorileri ve gerçekler…. Çekimler oldukça etkileyici.

Bir İsveç filmi, The Unthinkable, 2019 yapımı. Orijinal ismi ”Den Blomstertid Nu Kommer” olan filmin senaryosunu Victor Danell ve Christoffer Nordenrot ikilisi birlikte yazarken yönetmen koltuğuna Victor Danell oturmuş. Görüntü yönetmenliğini Hannes Krantz‘ın yaptığı filmin oyuncu kadrosu ise, Jesper Barkselius, Pia Halvorsen, Magnus Sundberg, Krister Kern, Karin Bertling isimlerinden oluşturulmuş.

Filmin bir sahnesindeki radyo anonsunda Tarım Bakanının dediği gibi; “çok geç olmadan birlikte geçirdiğiniz zamanın değerini bilin”

Seyrederken tüm ayrıntılara dikkat edin lütfen. Artık hiç bir şey komplo teorisi değil, hepsi gerçek.

Keyifli seyirler… Tabi farkındalık içermesi adına…

(Burçak Şenler Sınmaz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir