Türkiye'nin Birinciliğinde Senin de Payın Var!!! - www.kafanagorehayat.com | www.kafanagorehayat.com

Türkiye’nin Birinciliğinde Senin de Payın Var!!!

Kim derdi ki, bir gün yaptığın bir şeyle ülkeni temsil edeceksin ve ülken birinci gelecek! Evet, evet birinciyiz Avrupa’da, hem de an itibariyle, ikimizin de bu birinciliğe katkısı çok büyük.

 

2018 yılı, ülkelere göre sosyal medyada vakit harcama verileri açıklandı. Türkiye günde 2 saat 48 dakikayı sosyal medyada geçiriyor! Bu süre ülkemizi Avrupa birincisi yaptı.

Ama daha çok çalışmamız lazım çünkü dünya genelindeki birinciliği, Filipin’e kaptırdık 3 saat 57 dakika ile. Daha çok fırın ekmek yememiz ve internet başına oturup zaman harcamamız gerekiyor. İşte artık yeni bir siteniz var, sabahları 1 saat akşamları 1 saat bizim yazıları okuyarak arayı kapatabilirsiniz. En azından 3 saat 39 dakika ile ikinci olan Brezilya’yı geçelim. Neyimiz eksik bizim onlardan! Çok üzgünüm ki, dünya genelinde 13. sıradayız. Aa evet! Sonuncuyu merak ettiniz… ‘We are social’ verilerine göre yapılan bu sıralamada sonuncu, günde 48 dakika ile, Japonya.

 

Ajans Press ve PRNet’in ülkemiz içindeki araştırmaları ise bizim daha çok Twitter’a rağbet gösterdiğimiz yönünde. Ve aslında sevindirici olan ise, benim kendi hayatımda da gözlemlediğim, daha çok haber ve bilgi almak için bu alanda zaman harcıyoruz.

 

Sosyal ağlar*da görüşmek üzere kendinize iyi bakınız.

 

*Sosyal ağlar, bireyleri internet üzerinde toplum yaşamı içinde kendilerini tanımlayarak, yine insanlara internet iletişim metotları ile iletişime geçmek için ve aynı zamanda normal sosyal yaşamda yapılan çeşitli jestleri simgeleyen sembolik hareketleri göstererek insanların yarattığı sanal ortamdaki sosyal iletişim kolaylığı.

B.Ş.S.

Morjinal Dünya… Bizimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir