Jüpiter'in Çocukları... - www.kafanagorehayat.com | www.kafanagorehayat.com

Jüpiter’in Çocukları…

Güneş her yıl olduğu gibi, bu yıl da 22 Kasım – 21 Aralık’ta Yay burcu seyahatinde olacak. Yay burçları doğum gününüzü kutluyorum.

Zodyakın en felsefik, şanslı, neşeli, eğlenceli, güler yüzlü, iyimser, inançlı, akademik, gezenti, sportif, bağımsız üyeleri sizler iyi ki doğmuşsunuz. Sanki Dünya boyutuna neşe katmaya gelmişsiniz. Bir de bu kadar relax, çılgın, patavatsız, fanatik, bağnaz, abartan halleriniz olmasa … Ama, sizi siz yapan da bütün bu halleriniz değil mi zaten.
Yay burcu olmak demek, şanslı doğmak demektir. Jüpiter; bolluğun, bereketin, büyümenin, şansın gezegenidir. Sizler Jüpiter’in çocukları olarak, yaşam boyu desteklendiğinizi bilmelisiniz.

Tabii Jüpiter’in bolluğu her şeye olduğu gibi, bedeninizi de etkiler. Kilo almaya müsait bir yapınız olduğunu unutmamalısınız. Karaciğerinizin hassas olacağını bilmeli, romatizmaya karşı dikkatli olmalı, basen bölgesinin yağlanmaya müsait olduğunu unutmamalısınız. Sağlıklı kalabilmek için en çok açık hava egzersizlerine, yürüyüşlerine, sporlarına ihtiyaç duyarsınız.
Bu hayatta öğrenmenin yaşı yoktur diyen grup, kesinlikle sizlerdendir. Gezerek, sorarak, araştırarak öğrenmeye bayılıyorsunuz. Tıpkı heykeltraş-ressam-mimar-şair Michelangelo gibi; kendisi 87 yaşında, mesleğinin zirvesindeyken çevresine sürekli sorması üzerine,
-Ustaların ustası olduğunuz halde neden soruyorsunuz? denilince;
-Halen öğreniyorum, demiş.

Siz de öğrenmeye doyamayıp, eğitimlere koşturursunuz. Akademik eğitimler, yüksek öğrenim sizden sorulsa da; felsefi düşünce ile cehalet arasında ince çizgide durursunuz. Sorgulamadan inanabilirsiniz, o nedenle kolayca fanatizme meyledebilir, inanç uğruna savaştığınızı sanarak, kötülüğe hizmet ettiğinizi anlayamaya bilirsiniz.

Ateş grubunun, değişkeni, pozitifi, çift karakterlisi olarak herkesle anlaşamaz ve anlaşılmazsınız. En iyi yaylarla, koçlarla ve aslanlarla anlaşır, fakat bilgi meraklısı olarak hava grubuna hayran olup; ikizler, teraziler ve kovalara karşı hayranlık duyarsınız.

2 yıl süren Satürn geçişini geçen yıl tamamlayıp; hayatlarınıza ciddi ve kalıcı bir ilişki katmaya karar vermiş, iş yaşamında sorumluluklarınız ile uzmanlaşmış olabilirsiniz. Yani 2015 sonu ile 2017 sonu arasında hayatın lay lay lom olmadığını öğrenmiş olmasınız.

İşte şimdi o deneyimden ders alarak çıktıysanız, 2019 sonuna kadar Jüpiter tarafından ödüllendirileceksiniz. Bahsettiğim yıllar arasında hangi sınavları verdiyseniz ödül oradan gelecek haberiniz olsun. Bir de kötü haberim var ki, yine o zaman diliminde zayıflamış iseniz, fazlasıyla o kiloları geri alabilirsiniz.

Son söz olarak; yaşadığınız zor yılların ardından şans yine yanınızda olacak bunu bilin. Fakat, şansınıza ve sezgilerinize güvenerek gevşemeyin, sık sık size yakıştırılan Ağustos Böceği benzetmesini siz kendinize yakıştırmayın. Planlı programlı şekilde yaşamınızı yönlendirmeye çalışın. Herkesin haritası kendine özeldir bunu tekrar hatırlatmak isterim.

Astromah Mahizer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir