Her şey zehirdir... - www.kafanagorehayat.com | www.kafanagorehayat.com

Her şey zehirdir…

“her şey zehirdir, mühim olan dozdur.”

Karma Astrolog Mahizer…

Arkadaşım… Kendi sitesi ve Facebook sayfası var… Burada bizimle öğrendiklerini paylaşacak… En önemlisi, arkadaşlığı, vermeyi, üretmeyi, sevgiyi paylaşacak…

Yukarıda bir yıldızım olduğuna hep inanmışımdır. Astrolojiye ise hep uzaktım, ta ki Mahizer’in yazdıklarını okuyana kadar… Onun yazdıklarını okumak çok keyif veriyor bana…

Gelin birlikte okuyalım. Bakın akrepler için neler yazmış:

Güneş her yıl olduğu gibi bu yılda 24 Ekim – 22 Kasım arasında, Akrep Burcu seyahatinde olacak. Akrep burçları doğum gününüz kutlu olsun.

Zodyakın en derin, tutkulu, zeki, sezgisel, karizmatik, çekici, gizemli, küllerinden doğabilen, kendini dönüştürebilen üyeleri sizler iyi ki doğmuşsunuz. Sanki Dünya boyutuna gizem katmaya, derinlik vermeye, ölümü hatırlatmaya gelmişsiniz. Bir de  bu kadar hırslı, kontrolcü, sinsi, ölümcül, ketum, takıntılı halleriniz olmasa … Ama, sizi siz yapan da bütün bu halleriniz değil mi zaten.

Sizler uğraşılarınızda muvaffak olabilir ve bulunduğunuz toplumda yöneticiliği üstlenmeniz gerekebilir. Zaten vizyon olarak yeni fikirler ve uygulamalara açık, öz disiplini yüksek insanlarsınız. Aynı zamanda maddi ve manevi gelişime açık olduğunuzu, bu konularda şansın sizden yana olduğunu bilmelisiniz. İçindeki gücün farkında olan Akrep burcu çevrelerindeki gizli yetenekleri hemen keşfedebilirsiniz.

Akrep burçları; hassas sezgileriyle iyi şifacı, doktor, psikolog, danışman, adli tıp çalışanı olabilir; yine zekâları ve planlayıcılıkları sayesinde iyi yönetici, pazarlamacı, tüccar, dedektif olabilirsiniz.

Akrep burçları astrolojik olarak 3 sınıfa ayrılır; Akrep- Akrep, Yılan-Akrep, Kartal -Akrep. Doğum haritalarında özel derecelere ve açılara bakılarak hangi tür Akrep olduğunuzu anlamak mümkündür.

Değişim sizin vazgeçilmez duygunuz, bunu yapıcı olarak kullanmaya özen gösterirseniz sizi yıpratmayacaktır. Zorlu yaşam deneyimlerinden bile değişim gücünüz sayesinde Zümrüdü Anka kuşu gibi yeniden doğabilirsiniz.

Akrep burcu vücutta; üreme organları, kasık, karın, mesane, makat ve idrar yollarını yönetir. Sizler bu bölgelerinizden hassas olursunuz, şayet bu bölgelerinizde olan bir rahatsızlığınız tedavi edilmezse asabiyet ve kalp hastalıkları olarak da ortaya çıkabilir. Özellikle bu bölgeleri üşütmemeye ve temizliğine ayrıca özen göstermelisiniz.

Akrep burcu su grubu burçlardandır, diğerleri su grubu burçları Yengeç ve Balıktır. Su; yaşamdaki her şeyi temizler, girdiği ortama dağılır ve çözer. Su grupları her şeyi derin ve sessiz yaşarlar, hisleri çok kuvvetlidir, mistik yanları ağır basar. Çabuk güvenmez, kendini zor açarlar. Fakat sevdiler mi, inandılar mı hemen bağlanır, kalpten severler. Aşırı sahiplenici ve kıskanç olmazsanız mükemmel sevgili olabilirsiniz.

Akrep burcunun diğer su gruplarından farkı yaşadığı şeyleri unutmaması hatta kin duyabilmesidir. Aslında karşınızdakini yargılamadan dinlemeyi becerebilirseniz çoğu sorununuz başlamadan biter. Fakat sizi yoran, enerjinizi düşüren kişilerden uzak durmaya dikkat etmelisiniz.  Gücünüzü toparlamak ve yenilenmek için kendinize zaman ayırmalı, mümkünse meditasyon yapmalısınız.

Sizin ruh halinizi ve derinliğinizi anlamak için yönetici gezegenlerinize bakmak fikir verecektir. Gezegenlerinize diyorum çünkü gözle görülen huylarınızı Mars’tan, daha derin görünmeyen yönlerinizi ise Plüton’dan alırsınız. Mars sizin mücadeleci yönünüzü gösterirken Plüton derin planlama ve uygulama yönünüzdür. Mars sizin hırsınızken Plüton sizi yakıp kül eden enerjidir ama bunu ayarlayamazsanız en büyük zararı kendinize verebilirsiniz.

İsviçreli Astrolog-Doktor Paracelsus’un dediği gibi;

“sola dosis facit venenum”

yani

“her şey zehirdir, mühim olan dozdur.”

Bu söz 12 burç için geçerli olsa da, en çok size hatırlatmak gerekir. Unutmayın ki doğada kendi kendini öldürebilen tek hayvan akreptir. Sizlerde ruhsal enerjinizi veya fiziksel gücünüzü kullanarak kudret elde etme çabanızın dozunu iyi ayarlamalısınız. Yaşama karşı esnek olmayı başaramazsanız zehrinizi kendinize akıtabilirsiniz.

Astromah Mahizer

(B.Ş.S.)

İlgi Obezliği / Bilgi Hazımsızlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir