Başka Hayatlar... - www.kafanagorehayat.com | www.kafanagorehayat.com

Başka Hayatlar…

Eğer bakmayı biliyor ve insanların gerçek hikayelerinin oluştuğu arka sokaklara girip çıkabiliyorsanız, her şehir her yer güzel aslında , Ica bile!

Adana değil Ica 😀
Peru ve Peru insanı ile hiç benzer yanımız da yok değil ,bize de benziyorlar az biraz.Neticede bir teoriye göre onlar da Asya steplerinden gelmiş olabilirler.Karpuz tezgahı, nohut pilav , şehirlerdeki kaçak kat vs gibi kötü yapılaşma, bizim Rakımız, onların Pisco’su…

 

Pisac ve çevresi çileği ile meşhur.Hatta bir çilek festivalleri de var. Festival bir hafta önceymiş ne gam.Bana çilek çok.Mısırı fermante ederek yaptıkları meşhur içecekleri Chica’ya bu sefer Çilek de katmışlar başka bir lezzet patlaması olmuş…

 

Pisac pazarında renkli elbiselerin , melon şapkaların arasında fotoğraf aşkı ile deli dana gibi dolaşmaktan yorulunca dedim bir yere oturup, Chica içeyim. Yerel barların girişinde, ucunda kırmızı bir torba olan uzun bir sopa ( bayrak gibi) oluyor.Arka sokakların birine girdim ve bu dünyalar güzeli meyhaneci Emily ile karşılaştım.Koca üst katta uyuyor, oğlan pazardaymış.Beni buyur etti, hemen kepçeyi bir kazana daldırarak ,koca bir bardak Chica ( bir nevi bira ama arpa değil mısır fermante ediliyor) servis etti.Barda sadece Chica var bir de boş , tozlu bira şişeleri.Şimdiye kadar bulunduğum en otantik yerlerden biriydi diyebilirim .

Morjinal Dünya, Müjdat Hacıoğlu dünyayı dolaşıyor, biz de “bir gün ” diyoruz, bir gün belki görebiliriz. Görene kadar şimdilik Müjdat’ın fotoğrafları ve anlattıkları var.

Keyifli günler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir