Ailesi tarafından dışlanan engelli çocuğun fotoğrafı... - www.kafanagorehayat.com | www.kafanagorehayat.com

Ailesi tarafından dışlanan engelli çocuğun fotoğrafı…

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Yılın Fotoğrafı ödülünü, ailesi tarafından dışlanan engelli bir çocuğun fotoğrafını çeken  İspanyol fotoğrafçı Antonio Aragon Renuncio kazandı. Bu yılki ödüllerin odaklandığı tema, ailesinden kötü muamele gören ya da unutulan çocuklardı.

Bir Afrika Atasözü der ki;

“Köy halkı tarafından kucaklanmayan çocuk sıcaklığını hissetmek için köyü yakar.”

Ailesi tarafından dışlanan engelli çocuğun fotoğrafı… için 2 yorum

  1. Burçak, aslında bu durum çok büyük toplumsal sorun, toplum da ailede sevgiyle büyüyen çocuklarda ieride suçla karşılaşma oranı oldukça düşük ,hatta biz büyükler olarak tanımadığımız ve hatalı davranan çoçuklara bile kırıcı olmadan onları dışlamadan davranmalıyız ,uyarmalıyız hatalarına istinaden geçenlerde arabasına taş geldi diye inip emin olmadan arada çok büyük güç farkı olduğu halde çoçuğu fena şekilde döven insan müsveddesini tv lerden izlemişsinizdir. Bu çocuk bunu unutmaz ve topluma düşman olarak büyür ve dönüşü de her zaman tehlikelidir toplum için o nedenle ağaç yaşken eğilir atasözüne istinaden kendi çoçuklarımızı ve tanımasak bile hata yaptıklarında başka çoçukları bile kibarca uyaralım onları dışlamayalım ebeveyn olarak, sevgiyle büyütelim evlatlarımızı ki dönüşleri çiçek olsun.

    • Burçak Şenler Sınmaz

      Engelli olduğu için dışlanan çocuğun, köyü yakması yine aslında bir başkasına zarar vermekten önce kendini yok etmesi gibi geliyor bana… Aklım almıyor, anlayamıyorum. Bu kısır bir döngü, çocukken zarar gör, travmaların büyüdüğünde öfkeli yapsın seni ya da hoş görüsüz ya da içindeki iyiliği bir sırla kapamış bir insan… Teşekkürler Muzaffer Bey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir