21 OCAK... DİKKAT! - www.kafanagorehayat.com | www.kafanagorehayat.com

21 OCAK… DİKKAT!

Astromah yazdı;
“21 Ocak sabahı gerçekleşecek olan Ay Tutulması öncelikle; Aslan-Kova-Akrep-Boğa burcunda yerleşimi olanlara büyük sürprizli değişimler, Koç ve Yay burçlarına şanslı değişimler, Terazi ve İkizler burçlarına fırsatlar, Akrep ve Boğa burçlarını zorlayacak enerjilerle etkileyecektir. Aslında hepimizin 2 yıllık değişimini yaşadığı konu tamamlanıyor diyebiliriz.
Tutulma hayatınızın hangi alanında olacaksa aniden ve hızlıca olacak; egomuzun gereksiz artabileceği, ön plana çıkma gayreti ile gözü kara hareket edebileceğimiz, mevcut halden memnun olmadığımız, sürprizli bir dönem yaşayacağız. Bu tutulma da hepimizi bekleyen tuzak; Ego.

Ego diyince aklıma sevdiğim bir söz gelir; “ Zenginler yaptıklarıyla, fakirler yapamadıklarıyla övünür.” Yani bu ego, her durumda şişecek bir yer buluyor. Bu tutulma bize yersiz ve gereksiz bir gaz verip, sonra hak etmeyenlerinkini patlatıp yere çakılmasını sağlayacak enerjiler barındırıyor.

Üstelik 2 hafta önce gerçekleşen Güneş tutulmasının etkisini de son derece hızlandıracak olan bu tutulma ile değişim başlıyor hazırlıklı olun derim.

Tutulmanın kavuşum yaptığı sabit yıldızlarla, asteroitlerle, orta nokta ile tüm dünyaya gelen enerjiyi değerlendirecek olursak; liderlerin toplumun tepkisini çekebilecek söylemleri, sosyal grupların ani hareketi, dini faaliyetlerin gündeme taşınması, sanatsal konularda ilhan gelmesi, yönetici pozisyonunda bulunanların empati yoksunu olabilmesi, kadın sanatçıların ölümleri, uçak kazaları, yanardağ patlamaları, elektrik arızasına bağlı sorunlar ve manipülatif olaylarla belki de gereksiz yükselen özgüven ile agresyonu gündeme getirebilir.

Ülke haritamıza bakınca; ekonomik alanda gerçekleşecek tutulma ile ekonomik gelişmeler, bankalar, para piyasalarında gelişmeler olabilir. Ayrıca ülkemiz için tutulma tarihi riskli bir döneme denk geliyor. Zira Güneş’in ülkemizin kriz evinden geçiş yaptığı bu günlerde; başka zorlu açılarla da birleşince kayıplar, kazalar, suikastlar, gizli işler ile ülkede dönüşüm yaşadığımız zorlu haftalar oluyor.
Geçen yazımdan sonra, dönemlere (uzak gezegenlerin hareketine göre) ayırarak yazmamın daha iyi anlaşıldığı fikriyle bu şekilde yazmaya karar verdim.

1939-1957 doğumlular;
Yaşamı boyunca çocuk bakan, çocuklarla olmaktan memnun olan ama artık yorgun olan sizlerin; değişim alanı yine çocuklarınız, aile yaşamınız ve parasal kaynaklarınız. 2 yıldır alt yapısını yaptığınız, üzerinde çalıştığınız, değişimi başlayan konular tamamlanıyor, aman kibire kapılmamaya dikkat!!!

1957-1971 doğumlular;
Sizler küçük yaşlardan beri çalışmaya başlayıp, halen çalışma zorunluluğu hisseden gruptansınız. Tutulma ile yaşamınızda sizden gizlenen konular açığa çıkabilir, kim dost kim düşman iyice anlayabilirsiniz, aman sağlığa dikkat!!!

1971-1984 doğumlular;
Sizler yaşam derslerini ilişkilerinden çıkaran, dönüşümünü partnerlerine borçlu olan gruptansınız. Tutulma ile sosyal gruplar içerisinde bazı dostluklarınızı sonlandırabilir, toplum önünde yükselme fırsatı ayağına gelebilir, aman kaçırmamaya dikkat!!!

1984-1995 doğumlular;
Yaşamı boyunca dönüşüm enerjisi yaşayacak olan sizler, bu dönem kariyerinizde tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Bağımlılıklarınızı kesip atmaya karar verebilir, 2010’da başlayan bir süreciniz tamamlanabilir, aman enerjiyi yanlış kullanmamaya dikkat!!!

1995-2008 doğumlular;
Hayatın felsefesini arayan sizler için bu tutulma inanılmaz güzel etkiler getirebilir. Eğitim hayatı devam eden sizlerin; yurt dışı bağlantıları, eğitim seyahatleri, yüksek öğrenimler fırsatları, proje tamamlamak gibi konularda güzel enerjiler kapıda, aman dürüstlükten ayrılmamaya dikkat!!!

Peki tutulma da neler yapalım. Öncelikle bitirmek istediğiniz konu her ne ise onu belirleyip; meditasyon ile içe yönelebilir, sonra bir kağıda bitirmek istediğiniz konuyu yazıp 3 defa sesli okuduktan sonra kağıdı yakıp akan suya atabilirsiniz.

Görüldüğü üzere bu tutulma sınavımız egoyla, gelin içimizdeki ego canavarını öldürmeden, onun tuzağına düşmemeye çalışalım. Çünkü ruhumuzun dünya planında var olabilmesi için egoya da ihtiyacı var. Ama tekâmülünü tamamlamaya çalışan bizlerin bunun dozunu ayarlaması çok da kolay değil. Özellikle ruh bilgisinde ezilmişliği fazla olanların, egosu daha yüksek oluyor. Çok doğru bir söz vardır ya; “ İyi ki egoları kadar yer kaplamıyor insanlar, yoksa dünyaya sığamazdık.”

Astromah. Mahizer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir